| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
Brand Name : Casun
Model Number : HBS860H
Certification : CE,ROHS,ISO
Place of Origin : China
MOQ : 1pc
Price : $3-$6
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T
Supply Ability : 5000pcs+Month
Delivery Time : 5 days
Packaging Details : 38X29X18cm
Customized : The motor can be designed &manufactured with customized request.
| Product Name | HBS860H |
|---|---|
| Size | 151×97×105mm |
| Supply Voltage | 18-70VDC / 24-100VDC |
| Output Current | 0-8.2A |
| Subdivision Range | 400-51200ppr |
| Pulse Frequency | 0-200KHz |
| Encoder Current | 50mA |
| Adapted Motor | NEMA 23/24/34 series 1000 line encoder two-phase closed loop stepper motor |
| Product Weight | 570g |
Voltage: AC20-75V, DC 30-100V
Segments: Up to 256 Segments (Can be arbitrarily set)
Rated Speed: 1000 RPM
Compatible Encoder Line: 1000 Lines
Suitable For: 86 Series Closed Loop Stepper Motor
|
|
Closed Loop Stepper HBS860H NEMA 34 Step Motor Driver For Stepper Motor With Encoder Images |